Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212364681E3
Part No.:
MAL212364681E3
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 10V AXIAL TH
Shipping
MAL212364681E3 Information
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
550mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
20000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency:
760 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
200 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.508" Dia x 1.260" L (12.90mm x 32.00mm)