Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212363681
Part No.:
MAL212363681
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V AXIAL TH
Shipping
MAL212363681 Information
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
550mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
20000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency:
680 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
300 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.406" Dia x 1.260" L (10.30mm x 32.00mm)