Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212360228
Part No.:
MAL212360228
Description:
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V AXIAL TH
Shipping
MAL212360228 Information
Series:
123 SAL-A
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
109Ohm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
20000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency:
10 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
7.5 Ohms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.264" Dia x 0.602" L (6.70mm x 15.30mm)