Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212324102E3
Part No.:
MAL212324102E3
Description:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V AXIAL TH
Shipping
MAL212324102E3 Information
Series:
123 SAL-A
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
360mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
20000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Polarization:
Polar
Ripple Current @ Low Frequency:
1 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
200 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.508" Dia x 1.260" L (12.90mm x 32.00mm)