Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212316331E3
Part No.:
MAL212316331E3
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 25V AXIAL TH
Shipping
MAL212316331E3 Information
Series:
SAL-A 123
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm
Lifetime @ Temp.:
20000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Impedance:
600 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.508" Dia x 1.260" L (12.90mm x 32.00mm)