Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL212314102E3
Part No.:
MAL212314102E3
Description:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V AXIAL TH
Shipping
MAL212314102E3 Information
Series:
SAL-A 123
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
180mOhm
Lifetime @ Temp.:
20000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Impedance:
200 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.508" Dia x 1.260" L (12.90mm x 32.00mm)