Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210457151E3
Part No.:
MAL210457151E3
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 450V SCREW CH
Shipping
MAL210457151E3 Information
Series:
104 PHL-ST
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
735mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
1.5 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
404 mOhms
Lead Spacing:
0.504" (12.80mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
2.744" (69.70mm)