Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL210417331E3
Part No.:
MAL210417331E3
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 450V SCREW CH
Shipping
MAL210417331E3 Information
Series:
104 PHL-ST
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
339mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
2.4 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
189 mOhms
Lead Spacing:
0.504" (12.80mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
4.280" (108.70mm)