Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209618681E3
Part No.:
MAL209618681E3
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 385V SNAP TH
Shipping
MAL209618681E3 Information
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
385 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
151mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
3.7 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
88 mOhms
Lead Spacing:
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
1.969" (50.00mm)