Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209526681E3
Part No.:
MAL209526681E3
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH
Shipping
MAL209526681E3 Information
Series:
095 PLL-4TSI
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
151mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
10000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
4.3 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
89 mOhms
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)
Size / Dimension:
1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max):
2.362" (60.00mm)