Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209426681E3
Part No.:
MAL209426681E3
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH
Shipping
MAL209426681E3 Information
Series:
094 PME-SI
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
260mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
2.15 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
210 mOhms
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
1.850" (47.00mm)