Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MAL209324681E3
Part No.:
MAL209324681E3
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP TH
Shipping
MAL209324681E3 Information
Series:
093 PMG-SI
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
420 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
280mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
2.87 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
230 mOhms
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
1.850" (47.00mm)