EPSON MA-406 7.3728M-A0:ROHS
Part No.:
MA-406 7.3728M-A0:ROHS
Package:
4-SOJ, 9.60mm pitch
Description:
CRYSTAL 7.3728MHZ 12.5PF SMD
Shipping
MA-406 7.3728M-A0:ROHS Information
Package/Case:
4-SOJ, 9.60mm pitch
Frequency:
7.3728 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)