EPSON MA-406 7.3728M50X-C0: PURE SN
Part No.:
MA-406 7.3728M50X-C0: PURE SN
Manufacturer:
EPSON
Category:
Crystals
Package:
4-SOJ, 9.60mm pitch
Description:
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
Shipping
MA-406 7.3728M50X-C0: PURE SN Information
Manufacturer:
EPSON
Series:
MA-406
Package/Case:
4-SOJ, 9.60mm pitch
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
7.3728 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-SOJ
Size / Dimension:
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)