EPSON MA-406 11.0592M-C0:ROHS
Part No.:
MA-406 11.0592M-C0:ROHS
Package:
4-SOJ, 9.60mm pitch
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
Shipping
MA-406 11.0592M-C0:ROHS Information
Package/Case:
4-SOJ, 9.60mm pitch
Frequency:
11.0592 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±50ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)