Vishay Dale Thin Film M55342E08B835ART0M
Part No.:
M55342E08B835ART0M
Description:
M55342E-M 25PPM 2010 835 0.1% R
Shipping
M55342E08B835ART0M Information
Resistance:
835 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.8W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)