Vishay Dale Thin Film M55342E04B140BRT5
Part No.:
M55342E04B140BRT5
Package:
Nonstandard
Description:
RES SMD 140K OHM 0.1% 0.15W 1505
Shipping
M55342E04B140BRT5 Information
Series:
Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Package/Case:
Nonstandard
Resistance:
140 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.15W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1505
Size / Dimension:
0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)
Failure Rate:
R (0.01%)