Johanson Dielectrics Inc. M4FP500W106K3SL001F
Part No.:
M4FP500W106K3SL001F
Description:
CAP CER 10UF 50V X7R SMD
Shipping
M4FP500W106K3SL001F Information
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESR
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Stacked SMD, 8 J-Lead
Size / Dimension:
0.387" L x 0.310" W (9.84mm x 7.87mm)