Johanson Dielectrics Inc. M3FP101W126K3J1001W
Part No.:
M3FP101W126K3J1001W
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 12UF 100V X7R SMD
Shipping
M3FP101W126K3J1001W Information
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Series:
SMPS P-PME
Packaging:
Tray
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Capacitance:
12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESR
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Stacked SMD, 8 J-Lead
Size / Dimension:
0.387" L x 0.310" W (9.84mm x 7.87mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.425" (10.80mm)