Johanson Dielectrics Inc. M1EM501W104K3J1001F
Part No.:
M1EM501W104K3J1001F
Description:
CAP CER 0.1UF 500V X7R 6SMD
Shipping
M1EM501W104K3J1001F Information
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss, High Voltage
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size / Dimension:
0.250" L x 0.190" W (6.34mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.185" (4.70mm)