Johanson Dielectrics Inc. M1EH251W105K1L1003W
Part No.:
M1EH251W105K1L1003W
Description:
CAP CER 1.0UF 250V X7R 6SMD
Shipping
M1EH251W105K1L1003W Information
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.280" L x 0.270" W (7.11mm x 6.86mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.095" (2.41mm)