Delevan M1331-331K
Part No.:
M1331-331K
Description:
FIXED IND 330NH 495MA 180MOHM SM
Shipping
M1331-331K Information
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
495 mA
Current - Saturation (Isat):
495mA
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
260MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)