Delevan M1331-272K
Part No.:
M1331-272K
Description:
FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2OHM SMD
Shipping
M1331-272K Information
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
193 mA
Current - Saturation (Isat):
193mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
48 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
90MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)