Delevan M1331-271K
Part No.:
M1331-271K
Description:
FIXED IND 270NH 530MA 160MOHM SM
Shipping
M1331-271K Information
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
530 mA
Current - Saturation (Isat):
530mA
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
300MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)