Delevan M1331-182K
Part No.:
M1331-182K
Description:
FIXED IND 1.8UH 217MA 950MOHM SM
Shipping
M1331-182K Information
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
217 mA
Current - Saturation (Isat):
217mA
DC Resistance (DCR):
950mOhm Max
Q @ Freq:
43 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
105MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)