Delevan M1331-152K
Part No.:
M1331-152K
Description:
FIXED IND 1.5UH 228MA 860MOHM SM
Shipping
M1331-152K Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
228 mA
Current - Saturation (Isat):
228mA
DC Resistance (DCR):
860mOhm Max
Q @ Freq:
41 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
115MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)