Delevan M1331-103K
Part No.:
M1331-103K
Description:
FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM SMD
Shipping
M1331-103K Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
106 mA
Current - Saturation (Isat):
106mA
DC Resistance (DCR):
4Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)