Delevan M1331-101K
Part No.:
M1331-101K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 100NH 670MA 100MOHM SM
Shipping
M1331-101K Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
M1331
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
670 mA
Current - Saturation (Isat):
670mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
490MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)