Taiyo Yuden LSXNE3030KKT2R2MN
Part No.:
LSXNE3030KKT2R2MN
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.3A 99.6MOHM SM
Shipping
LSXNE3030KKT2R2MN Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.3 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
99.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
86MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)