Taiyo Yuden LSXNE3030KKT220MN
Part No.:
LSXNE3030KKT220MN
Description:
FIXED IND 22UH 410MA 924MOHM SMD
Shipping
LSXNE3030KKT220MN Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
410 mA
Current - Saturation (Isat):
380mA
DC Resistance (DCR):
924mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)