Taiyo Yuden LSXND6060YEL4R5MMG
Part No.:
LSXND6060YEL4R5MMG
Description:
FIXED IND 4.5UH 3.1A 39 MOHM SMD
Shipping
LSXND6060YEL4R5MMG Information
Inductance:
4.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
4.4A
DC Resistance (DCR):
39mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)