Taiyo Yuden LSXND6060YEL3R3NMG
Part No.:
LSXND6060YEL3R3NMG
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.3A 31.2MOHM SM
Shipping
LSXND6060YEL3R3NMG Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
5.6A
DC Resistance (DCR):
31.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
45MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)