Taiyo Yuden LSXND6060WKL4R7NMG
Part No.:
LSXND6060WKL4R7NMG
Package:
2424 (6060 Metric)
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.15A 69.6 MOHM
Shipping
LSXND6060WKL4R7NMG Information
Package/Case:
2424 (6060 Metric)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.15 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
69.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
43MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
2424
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)