Taiyo Yuden LSXND6060WKL1R5NMG
Part No.:
LSXND6060WKL1R5NMG
Package:
2424 (6060 Metric)
Description:
FIXED IND 1.5UH 3.6A 31.2MOHM SM
Shipping
LSXND6060WKL1R5NMG Information
Package/Case:
2424 (6060 Metric)
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
DC Resistance (DCR):
31.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
93MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
2424
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)