Taiyo Yuden LSXND6060WHL150MMG
Part No.:
LSXND6060WHL150MMG
Package:
2424 (6060 Metric)
Description:
FIXED IND 15UH 1.8A 123.5MOHM SM
Shipping
LSXND6060WHL150MMG Information
Package/Case:
2424 (6060 Metric)
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
123.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
2424
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)