Taiyo Yuden LSXND5050YAL4R7NMG
Part No.:
LSXND5050YAL4R7NMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.1A 37.7MOHM SM
Shipping
LSXND5050YAL4R7NMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.1 A
Current - Saturation (Isat):
3.3A
DC Resistance (DCR):
37.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
28MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)