Taiyo Yuden LSXND5050YAL3R3NMG
Part No.:
LSXND5050YAL3R3NMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.3A 27 MOHM SMD
Shipping
LSXND5050YAL3R3NMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
35.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)