Taiyo Yuden LSXND5050YAL1R5NMG
Part No.:
LSXND5050YAL1R5NMG
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 1.5UH 4.5A 22.1MOHM SM
Shipping
LSXND5050YAL1R5NMG Information
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
6.4A
DC Resistance (DCR):
22.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)