Taiyo Yuden LSXND3030QKT470MNG
Part No.:
LSXND3030QKT470MNG
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
FIXED IND 47UH 325MA 1.32OHM SMD
Shipping
LSXND3030QKT470MNG Information
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
350 mA
Current - Saturation (Isat):
325mA
DC Resistance (DCR):
1.32Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)