Taiyo Yuden LSXND3030QKT220MNG
Part No.:
LSXND3030QKT220MNG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1212 (3030 Metric)
Description:
FIXED IND 22UH 470MA 624MOHM SMD
Shipping
LSXND3030QKT220MNG Information
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSXN
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
470 mA
Current - Saturation (Isat):
470mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
624mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)