Taiyo Yuden LSXBD6060YEL470M
Part No.:
LSXBD6060YEL470M
Description:
FIXED IND 47UH 1.1A 286 MOHM SMD
Shipping
LSXBD6060YEL470M Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
220mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)