Taiyo Yuden LSXBD6060YEL330M
Part No.:
LSXBD6060YEL330M
Description:
FIXED IND 33UH 1.4A 188.5MOHM SM
Shipping
LSXBD6060YEL330M Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
145mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)