Taiyo Yuden LSXBD6060YEL220M
Part No.:
LSXBD6060YEL220M
Description:
FIXED IND 22UH 1.5A 149.5MOHM SM
Shipping
LSXBD6060YEL220M Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.9A
DC Resistance (DCR):
115mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)