Taiyo Yuden LSXBD6060WKL3R3N
Part No.:
LSXBD6060WKL3R3N
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.6A 48 MOHM SMD
Shipping
LSXBD6060WKL3R3N Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.6 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
DC Resistance (DCR):
40mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
55MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)