Taiyo Yuden LSXBD5050YKL470M
Part No.:
LSXBD5050YKL470M
Description:
FIXED IND 47UH 900MA 403MOHM SMD
Shipping
LSXBD5050YKL470M Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
310mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)