Taiyo Yuden LSXBD5050YKL330M
Part No.:
LSXBD5050YKL330M
Description:
FIXED IND 33UH 1.2A 234 MOHM SMD
Shipping
LSXBD5050YKL330M Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
180mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)