Taiyo Yuden LSXBD5050YAL6R8M
Part No.:
LSXBD5050YAL6R8M
Description:
FIXED IND 6.8UH 2.3A 63.7MOHM SM
Shipping
LSXBD5050YAL6R8M Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.3 A
Current - Saturation (Isat):
2.6A
DC Resistance (DCR):
49mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
21MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)