Taiyo Yuden LSXBD5050YAL2R2N
Part No.:
LSXBD5050YAL2R2N
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.5A 28.6MOHM SM
Shipping
LSXBD5050YAL2R2N Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
4.6A
DC Resistance (DCR):
22mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
42MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)