Taiyo Yuden LSXBD5050YAL100M
Part No.:
LSXBD5050YAL100M
Description:
FIXED IND 10UH 2.1A 72.8MOHM SMD
Shipping
LSXBD5050YAL100M Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
DC Resistance (DCR):
56mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
18MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)