Taiyo Yuden LSXBD3030QKT3R3M
Part No.:
LSXBD3030QKT3R3M
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.23A 96MOHM SMD
Shipping
LSXBD3030QKT3R3M Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.23 A
Current - Saturation (Isat):
1.21A
DC Resistance (DCR):
80mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
49MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)